Gravenberch objektivi i Juves për mesfushën!

0
109

Juventusi është gjithmonë i vëmendshëm përsa i takon talenteve të rinj.

Zonja e Vjetër ka kohë që ka piketuar mesfushorin e Ajaxit, Ryan Gravenberch, të cilin shumë specialistë të botës së futbollit e krahasojnë me francezin Paul Pogba. Bardhezinjtë kërkojnë të përforcojnë mesin e fushës dhe 18 vjeçari është lojtari i duhur për të ardhmen.

Por Gravenberch nuk është i vetmi që ndiqet nga italianët, të cilët interesohen edhe për Devyne Rensch, i cili mund të aktivizohet si në mbrojtje edhe në mesfushë./SS

Leave a Reply