Gjiganti i basteve: Atë që Zvicra, Kroacia, SHBA-të dhe Çekia dështuan ta bëjnë, Kosova e bëri për një minut

0
77

Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte luftoi si e çmendur, por në fund u mposht me rezultat 5-3 nga Anglia.

Ishte një përballje e jashtëzakonshme, derisa të gjithë ishin të fasionuar nga ajo që po shihnin në fushë, raporton Periskopi.

Se sa e jashtëzakonshme ishte paraqitja e Kosovës sonte e nënvizon edhe postimi i gjigantit të basteve, bet365.

“Në 12 muajt e fundit, Anglia është ndeshur me Zvicrën, Kroacinë, SHBA-të, Republikën e Çekisë dhe Bullgarinë – të gjitha këto kanë dështuar të shënojnë.

“Kosovës iu desh vetëm një minut.”

bet365@bet365 · 2hReplying to @bet365

Harry Kane
Raheem Sterling
Jadon Sancho

Valon Berisha scores the first goal at St Mary’s. #Kosovo #ENGKOS

View image on Twitter

bet365@bet365

In the last 12 months, England have played Switzerland, Croatia, USA, Czech Republic and Bulgaria – they’ve all failed to score.

It took Kosovo less than a minute. #Kosovo #ENGKOS

View image on Twitter

Leave a Reply