Evertoni pëson humbjen e parë në këtë edicion

0
40

Skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti, Evertoni, ka shijuar humbjen e parë në këtë edicion garues të Premierligës, duke u mposhtur nga Southamptoni me rezultat 2-0.

Kjo humbje vjen në javën e gjashtë, një javë pas barazimit me rivalin lokal, Liverpoolin.

Dy golat e fitores për Evertonin u realizuan në pjesën e parë të ndeshjes nga Ëard Proëse në minutën e 27’ dhe Adams në minutën e 35’.

Po ashtu, Evertoni i luajti 18 minutat e fundit të ndeshjes me një lojtar më pak pasi nga loja u përjashtua me karton të kuq Lucas Digne.

Pas gjashtë ndeshjeve të zhvilluara, Evertoni ndodhet ne vendin e parë në tabel me 13 pikë, aq sa ka edhe Liverpooli në vendin e dytë.

Leave a Reply