Donnaruma “blindohet” nga klubi kuqezi

0
63

Drejtuesit e Milanit kanë nisur bisedimet për vazhdimin e kontratës me Gianluigi Donnrauman. Portieri italian, që është në vitin e fundit të kontratës me “kuqezinjtë”, ka kërkuar pagë prej 10 milionë euro në sezon për të vazhduar kontratën.

Krerët e klubit dhe menaxheri i lojtarit Mino Raiola janë në fazën e fundit të bisedimeve.

Klubi kuqezi thuhet se do t’i plotësoj kërkesat portierit, duke i ofruar kontratë tri-vjeçare./Koha

Leave a Reply