Bundesligë – Tifozët lejohen të rikthehen në stadiume

0
110

Tashmë është vendosur përfundimisht që me fillimin e kampionatit të ri në Bundesligë, tifozët e skuadrës vendase të lejohen të jenë prezent në stadiume.

Kështu, të premten fillon edhe Bundesliga, ku Bayerni pret Schalken nën përkrahjen e tifozëve të vet, shkruan IndeksOnline

Ky lajm është bërë i ditur nga një komunikim virtual i kancelarëve të shtetit Gjerman.

Siç raporton, “ESPN” tifozët nuk do të qendrojnë në këmbë në stadium, nuk do të ketë alkool dhe gjëra të tjera, po ashtu numri i tifozëve do të përcaktohet nga qeveria gjermane edhe do të komunikohet me kohë te klubet.

Leave a Reply