Bayerni gjen marrëveshjen me Nagelsmann, por drejtuesit e Leipzigut bëhen pengesë

0
100
Mönchengladbach, 30.08.2019 Torjubel: Trainer Julian Nagelsmann (RBL) Borussia Mönchengladbach - RB Leipzig DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video *** Mönchengladbach, 30 08 2019 Goal celebration coach Julian Nagelsmann RBL Borussia Mönchengladbach RB Leipzig DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and or quasi video

Julian Nagelsmann gjithnjë e më afër stolit të Bayernit të Mynihut.

Mediet kryesore gjermane, në veçanti “Bild Sport”, flasin për një marrëveshje të gjetur tashmë midis klubit dhe trajnerit, i cili është edhe një tifoz bavarez.

Trajneri i ri mësohet se i ka kërkuar Leipzigut që ta lirojë në fund të sezonit, por drejtuesit e skuadrës së sponsorizuar nga kompania “Red Bull”, nuk duket se janë të gatshëm të prishin para kohe kontratën pa marrë si dëmshpërblim nga 25 deri 30 milionë euro./SS

Leave a Reply