Torino i merr Simone Verdin Napolit

0
60

Simone Verdi largohet nga Monaco në ditën e fundit të merkatos.

Pas thuasje 2 muaj bisedimeve mes Torinos dhe Napolit, sulmuesi anësor u bë zyrtarisht pjesë e Torinos vetëm pak minuta para rënies së gongut për përfundimin e merkatos në Itali.

Ish-lojtari i Bolognas u transferua te skuadra e Mazzarrit në formë huazimi me detyrim blerjeje për 25 milionë euro në total, plus 5 milionë euro të tjera në formë bonusesh./SS

Leave a Reply