Kurz uron Kurtin: Austria do ta ndihmoj Kosovën në rrugën europiane

0
92

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz ka reaguar pasi Albin Kurti u bë kryeministri i ri i Kosovës.

Kurz në postimin që e ka bërë në Twitter ka uruar Kurtin pasi u zgjodh kryeministër.

Postimi i plotë i Kurz:

Urime për kryeministrin e ri të Kosovës, Albin Kurti. Austria do të vazhdoj të mbështes Kosovën në rrugën europiane dhe në luftën kundër koronavirusit.

Leave a Reply