Vdiq Fikrije Ukelli – Ceka

0
106

Ka vdekur sot në moshën 80 vjeç, Fikrije Ukelli – Ceka.

bredhi

Ceka për vite me radhë u bë pjesë e familjeve tona me recetat e saj që i prezantonte përmes emisionit “Diçka po Zihet” në RTV21 çdo të diele.

Angazhimin e saj e vazhdoi edhe gjatë izolimit për shkak të Covid-19, ku nga shtëpia solli receta të ndryshme. Ceka është autore e librave të 1000 receta”, dhe “Receta me gatime tradicionale”. Ajo la pas vetës një vajzë dhe dy djem./21Media

Leave a Reply