“Speca me gjizë” në mes të Los Angeles, Rita Ora i kërkon mamasë recetën, e ëma: Ja ku e ke

0
62

Rita Ora ka treguar gjithmonë se e pëlqen shumë ushqimin tradicional shqiptar dhe se është mjaft e lidhur me rrënjët e saj. 

Së fundmi ajo mesa duket ka kërkuar që ta shijojë një recetë shqiptare edhe në Los Angeles, ku ndodhet aktualisht. Ka qenë nëna e saj Vera Ora, e cila ka publikuar disa pamje që i shoqëron me një mbishkrim, lidhur me recetën e specave më gjizë.

Dita e radhës, Rita Ora ti më pyete se si ta gatuash gjizën me speca në Los Angeles, prandaj ja ku është,”-shkruan ajo mbi foto.

Prindërit e këngëtares shqiptare Rita Ora, Besnik dhe Vera Sahatçiu-Ora, kanë bërë ndalesën e radhës në Ulqin pas pushimeve ku edhe eksploruan jugun shqiptar.

Leave a Reply