Nga Elvana te Kejvina/ Kush janë vajzat VIP shqiptare që lidhen me kr.i.minelë

0
101

Vajzat e showbiz-it shqiptar kanë qenë në qendër të mediave rozë për shkak të jetës së luksit që bëjnë. Në rrjetet sociale vihet re herë pas here udhëtimet e tyre, veshjet firmato dhe shfrenimi i tepërt. Mirëpo, falë ngjarjeve që kanë ndodhur në vend, është zbuluar se pas tyre fshihen disa djem ‘të praptë’, që kanë marrë jo pak herë vëmendjen e shqiptarëve.

Newb omb.al ju paraqet më poshtë disa nga vajzat e famshme që mbushën faqet e para të gazetave për lidhjet e dashurisë me djemtë me të shkuar kri.m.inale:

Kejvina Kthella:

Më e fundit është rasti i modeles së njohur Kejvina Kthella, e cila është përfolur se është e dashura e Redjan Rrajës, një prej autorëve të dyshuar të ate.ntatit ndaj prokurorit Arjan Ndoji.

Mësohet se Kthjella është thirrur ditën e sotme në Prokurorinë e Kr.imeve të Rë.nda, ku është pyetur për ngjarjen e 1 nëntorit, pasi i dashuri i saj ka deklaruar se nuk kishte lidhje me ate.ntatin ndaj prokurorit Ndoja dhe se nuk kishte asnjë njohje as me të dhe as me dy personat e tjerë që ndodheshin në makinë.

Trejsi Sejdini:
Rasti i dytë është miss-i Trejsi Sejdini, e cila ka pranuar se është në lidhje me Leonard Dukën, I përfshirë në vr.a.sjen ish-policit, Santiago Malko.

Emri i Dukës nuk është i padëgjuar për drejtësinë, por edhe për publikun shqiptarë. Në prill të këtij viti, 37-vjeçari u arr.estua pas një super aksioni të policisë. Pas një dosjeje tepër sek.rete, të dërguar prej Agjencisë Gjermane Anti-Trafik (AGJT), policia shqiptare, mbikëqyrur nga agjentët special gjermanë dhe nga DEA-Amerikane, realizoi aksionin anti-dr.o.gë, me arr.estimin e grupit “Duka” në Tiranë, i skeduar e faktuar, si grup i strukturuar i tra.f.ikut të dr.o.gës Shqipëri-Gjermani, duke pr.a.ngosur 4 persona.

Elvana Gjata:

Pjesë e kësaj liste është edhe këngëtarja shumë e pëlqyer Elvana Gjata.

I fejuari i saj, Ervin Mata u përfshi në tetor të vitit të shkuar në ngjarjes e ish-Bllokut, ku mbeti i v.ra.rë Fabiol Gaxha dhe u pla.gos Ervis Martinaj së bashku me Laert Hasën.
Elvana nuk preferoi të flasë asnjëherë në media për këtë çështje, por bëhet me dije se çifti janë rikthyer sërish së bashku.

Suada Sherifi:

Ngjarja e ish-Bllokut nuk kaloi me kaq, pasi një tjetër vajzë e njohur ishte në qendër të saj. Ish missi shqiptar Suada Sherifi u vendos në qendër të mediave rozë për shkak të bashkëshortit të saj Eldi Dizdari.

Ai ishte në kërkim policor pasi ai është personi që ka pasur një kon.flikt të fortë me Ervin Matën në mbrëmjen e 4 tetorit, para lokalit “Metropol” të Redi Popeskut, rreth gjysëm ore para se të ndodhte pë.rpl.asja me ar.m.ë brenda këtij lokali.

Eldi Dizdari njihet dhe me emrin Denis Matoshi dhe njihet si kushëri i afërt me Arbër Çekaj, pronarin e kompanisë së bananeve të ar.re.stuar në Gjermani për tr.afikun e 613 kg ko.kainë që u seku.estrua para disa muajsh në Durrës.

Suada dhe Eldi kanë së bashku një vajzë të vogël, të pagëzuar me emrin Daisy.

Viola Spiro:

Viola Spiro është moderatorja sportive që dikur ishte në një lidhje me ‘bosin e ko.k.ainës’, Valentin Selaj. Kujtojmë që ai u arr.est.ua në Holandë si i përfshirë në një rrjet tra.fikimi lëndësh nar.kotike. Selaj dhe dy vëllëzërit e tij, P. Selaj e A. Selaj, ishin të dyshuar për tr.afik ndërkombëtar të lëndëve nar.kotike dhe shf.rytëzim pr.osti.tucioni. Atyre u janë sekuestruar 7 biznese, (Hoteli Adria në Shëngjin, bare, restorante) 4 apartamente, 4 parcela dhe 9 makina luksoze.
Ndërkohë marrëdhënia mes çiftit ka zgjatur rreth dy vite, por që më pas përfundoi në ndarje.

Rezarta Shkurta:

Rezarta Shkurta është këngëtarja e martuar prej vitesh me nipin e diktatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha. Ata kanë edhe një vajzë, të cilën e kanë pagëzuar me emrin Hera.

Ermali ka qendruar për rreth katër vite në q.eli si i përfshirë në dosjen e ‘Xibrakës’. Ai u dë.nua nga Gjykata e Kr.i.meve të Rënda në korrik të 2017 me 10 vite bur.gim, por falë gjykimit të shkurtuar dë.nimi zbriti në 6 vite dhe 8 muaj bu.rgim. Nipi i Enver Hoxhës u arr.estua gjatë një aksioni ndërkombëtar i cili zbuloi një laborator k.o.ka.ine në Xibrakë të Elbasanit. Operacioni “Xibraka” u zhvillua më 14 Janar të 2015, në pra.nga ranë 11 persona mes tyre dhe 2 shtetas kolumbianë.

Theksojmë që tashmë që Ermali është i lirë, çifti janë shumë aktiv në rrjetet sociale, ku publikojnë herë pas here foto nga udhëtimet e tyre luksoze dhe surprizat e ndryshme që i bëjnë njëri-tjetrit./ Liarda Kondakçiu/

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Leave a Reply