Jetësohet amaneti i Eroll Doganit (VIDEO)

0
159

Ndarja nga jeta e muzicientit të njohur nga Prizreni, Eroll Dogani, kishte shokuar botën e muzikës në Kosovë, shkruan 04 Online.

Dogani ishte i njohur si mjeshtër i violinës dhe bashkëpunëtorë i shumë yjeve të estradës shqiptare. Por, rrugëtimi i tij në muzikë e në jetë ishte ndërprerë pas shfaqjes të sëmundjes vdekjeprurëse.

E rrugëtimin e tij ka vendosur ta vazhdoj djali i tij, Edis Dogani, i cili ka sjellur këngën “Amaneti i babës”. Një këngë plotë emocione, e cila ka prekur të gjithë ata që e kanë njohur për së afërmi Erollin./04 Online

Leave a Reply