Çun Lajçi na befason, kërkon që të votohet kjo parti në zgjedhjet e 6 tetorit

0
65

Aktori i njohur shqiptar, Çun Lajçi ka dhënë qëndrimin e tij për zgjedhejt e 6 tetorit.

Përmes një shkrimi në “Facebook”, ai ka thënë se Rugova duhet ta votojë Lëvizjen “Vetëvendosje”, respektivisht Ali Lajçin.

Madje, Çuni s’ka kursyer të jep kritika edhe në drejtim të dy deputetëve të LDK-së.

Më poshtë, shkrimi i plotë:

Rugovë!

Po ju dveti diçka

A kanë shkua baballarët tuej mbas flamurit t’Kadrisë apo t’Sakut

Apo veç fjalë kishin ata e ju?!

Nëse po

Atëherë duhet t’shkoni edhe mbas Ali Lajçit dhe t’jeni me të e për të!

Ai asht bajraktari i sakrificës që s’e votoi tradhëtinë si Naser Rugova

As si Ramiz Kelmendi

Andaj n’paçi pak fytyrë s’koriteni!

ÇL

Leave a Reply