Brenda apartamenteve përrallore 16 milionëshe të Bella dhe Gigi Hadid në Manhattan

0
45

Apartamentet e motrave Hadid kapin vlerën 16 milionë dollarë.

Gigi Hadid dhe motra Bella kanë blerë tre  aparatamente luksoze 16 milionë dollarë në Manhattan, shkruan TheSun.

25-vjeçarja Gigi, e cila po pret fëmijën e saj të parë me të dashurin Zayn Malik kanë blerë dy condo 9.8 milionë dollarë në Noho të Nju Jorkut gjatë pesë viteve të fundit, apartamentin e parë e blenë më 2015 për gati 4 milionë dollarë.

Kuzhina ka pijisje të teknologjisë, banjo është zbukuruar me pllaka mermeri nga dyshemeja në tavan, banjo me vaskë të mbyllur me xham, etj.

Shtëpia ka po ashtu dysheme druri, përfekte për dimrat në Nju Jork. Condoja e dytë, e blerë më 2018 për 5.8 milionë dollarë – ka tre dhoma gjumi.

Shtatzëna Gigi raportohet se planifikon t’i shndërrojë të dyja në hapësirë jetese mbi 5000 metra katrorë, përfshirë një kopsht të përbashkët në çati.

Edhe në apartamentin e dytë, kuzhina gjithashtu përmban pllaka mermeri dhe ka pamjen nga kopshti privat.

Bella shpenzoi 6.1 milionë dollarë në nëntor për një apartamnt nën çati dhe apartamend me dy banjo nën çati në Soho, pak rrugë larg motrës së madhe.

Ndërtesa e shekullit XIX përmban dizajn klasik industrial të brendshëm me dysheme druri, dollapë me xham dhe tavane të larta.

Ekziston edhe një bodrum vere, me hapësirë për 100 shishe. 

Leave a Reply