Bijtë e Bajram Bajës dhe Zenel Zekolli publikojnë këngën “Kush ja ktheu pushkën Serbisë”

0
39

Bijtë e Bajram Bajës dhe Zenel Zekolli kanë publikuar këngën “Kush ja ktheu pushkën Serbisë”.

Kënga është publikuar më 28 Nëntor për nder të Ditës së Flamurit, Ditës së Pavarësisë së Shqipërië, daljes së parë në publik të UÇK-së dhe datëlindjes të Komandantit Legjendar, Adem Jashari.

Për tekstin e kësaj kënge është kujdesur këngëtari i mirënjohur, Zenel Zekolli, ndërsa për muzikën Hamz Llapqeva.

Ju kujtojmë se ky nuk është projekti i vetëm i publikuar nga bijtë e Bajram Bajës e Zenel Zekollit, pasi të njëjtit kanë publikuar edhe disa projekte tjera muzikore të këtij karakteri./04 Online

Leave a Reply