Alketa Vejsiu infektohet me koronavirus, ja çfarë po ndodh me të (Foto)

0
151

Moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu, zbulon se ka qenë inf.ektuar me koronavirus. Ajo ka postuar një foto në ‘Instagram’, krah së cilës ka bërë dhe një shkrim ku ka treguar eksperiencën e saj me Covid-19.

Ajo e ka kaluar më herët Covid-in, por vetëm sot ka vendosur ta ndajë këtë lajm me publikun. Vejsiu është izoluar për dy javë në shtëpi deri në momentin që tamponi i dytë rezultoi negativ.

Tani moderatorja është në gjendje të mirë shëndetësore gjithashtu duke i bërë nëj lutje të gjtihë ndjekësve të saj të kujdesen për veten pasi Covid-19 nuk është shaka.

“Coronen e kam kaluar, tamponi doli negativ para dy javesh! Qendrova 14 dite ne iz.olim ne shtepi. Jam mire per fat. Kam degjuar raste vertete te renda dhe lutem cdo dite qe Zoti te mbroje njerezit afer meje dhe te gjithe shqiptaret! Corona nuk eshte shaka. Kujdesuni per veten!

Falenderoni Zotin dhe Festoni cdo dite qe keni shendet dhe jeni ne jete!”- ka shkruar Alketa.

Leave a Reply