Agim Pajaziti mbyll suksesshëm vitin 2020 me dy këngë të reja

0
129

Këngëtari kosovar Agim Pajaziti i njohur ndryshe edhe si Gima, vitin 2020 po e mbyll me disa projekte.

Këtë muaj ai ka publikuar këngën “Këngë për Zahir Pajazitin”, e cila është pritur mirë nga ndjekësit e tij.

Për tekstin e kësaj kënge është kujdesur Ghulo, kurse për muzikën Nurtel dhe Bekim Hallaqi.
Kësaj kënge ju ka punuar edhe një videoklip.

Poashtu, Gima e ka realizuar edhe këngën “Ëndërr”, e cila është publikuar në kuadër të një programi kushtuar Viti të Ri 2021./04 Online

Leave a Reply