Përgatiteni vetë ilaçin kundër virozës dhe ftohjes

0
43

Dimri dëmton imunitetin tonë, temperatura lë pasoja. Nëse dëshironi që në mënyrë krejt natyrale ta forconi trupin dhe ta mposhtni virozën dhe ftohjen, atëherë mbështetuni në recetën me përbërësit nga kuzhina juaj.

Përbërësit

6 limona, 1 hudhër, 2 lugë xhenxhefil në pluhur, 2 lugë mjaltë, 3 gota lëng ananasi, ¼ e lugës spec pikant në pluhur Përgatitja: Në enën për përzierje qëroni 6 limonët, shtoni përbërësit tjerë dhe i përzieni mirë derisa të fitoni një lëng. Masën e fituar e fusni në enë prej qelqi. Çdo ditë pini katër gota të lëngut, derisa simptomat të largohen

Leave a Reply