Mësoni cili është shkaku kryesor i krijimin të gjëndrave të gjirit

0
41

Pavarësisht rritjes eksponenciale të rasteve të kancerit të gjirit, shumica e rasteve kur një grua zbulon se ajo vuan prej tyre, këto janë në cikël.Gjëndrat e gjirit nuk duhet të merren lehtë dhe mjekët këshillojnë që të mos e lënë pas dore, meqë struktura anormale e gjinjve në këtë patologji është një faktor rreziku për kancerin e gjirit.

Gjëndra e gjirit është një problem shëndetësor i ushqyer nga një numër i madh i estrogjeneve, i cili luhatet sipas ciklit të hormoneve femërore dhe ndikon në mes 20 dhe 30% të grave ndërmjet 35 dhe 50 vjeç; zakonisht zhduket me hyrjen në menopauzë.

Faktori kryesor i rrezikut në këtë problem shëndetësor është estrogjeni i tepërt në krahasim me nivelin e progesteronit në trup.

Ky çekuilibër shpesh shkaktohet nga një nivel i lartë i stresit, futja e hormoneve sintetike (siç është pilula kontraceptive) ose ekspozimi kronik ndaj ksenoestrogjeneve (substanca të huaja që imitojnë estrogjenet tona dhe janë të pranishme në plastikë ose pesticide) ). Mishi dhe produktet e qumështit gjithashtu kontribuojnë si faktorë rreziku.

Sipas studimit të Dr. Brownstein, jodi luan një rol thelbësor në shëndetin e gjirit. Ky i fundit zbuloi se një mangësi jodike nxit rritjen e prodhimit të estrogjenit nga vezoret dhe i bën qelizat e gjirit më të ndjeshme ndaj këtyre hormoneve.

Për të kapërcyer këtë problem do të ishte e këshillueshme të hani perime të freskëta dhe ushqime të pasura me fibra (për të promovuar tranzitin e zorrëve); ushqime të pasura me jod si peshk, ushqim deti, alga deti; ushqime që favorizojnë detoksifikimin e mëlçisë si limon, lakra, karrota, hudhra, panxhar dhe qepë.

Kafja, çokollata dhe pijet me bazë cola duhet të shmangen. ë mos harrojmë një aktivitet fizik të shëndetshëm dhe të rregullt.

Leave a Reply