Detoksifikon zorrën e trashë dhe ju bën të humbni deri në 6 kile, kjo është pija magjike që duhet ta provoni

0
175

Zorra e trashë është një organ i sistemit të tretjes, funksioni kryesor i të cilit është të eliminojë të gjitha mbetjet nga trupi dhe të ekstraktojë ujin dhe kripërat esenciale prej tyre. Për shkak të funksionit të saj, zorra e trashë është e ekspozuar ndaj akumulimit të mbetjeve dhe toksinave që mund të kompromentojnë funksionet e saj.

Një dietë e keqe, por edhe një mënyrë jetese e ulur dhe zakone të tjera të këqija, mund të shkaktojë ndryshime në funksionimin e zorrës së trashë, duke ndikuar në shëndetin tonë të përgjithshëm.

Në këtë artikull ne sugjerojmë recetë për një smoothie që detoksifikon zorrën e trashë dhe ju bën të humbni peshë. Kjo pije është e pasur me fibra dhe lëndë ushqyese, dhe na ndihmon të pastrojmë zorrën e trashë duke eliminuar toksinat dhe lëndën fekale.

Përbërësit e pijes që detoksifikon zorrën e trashë: 300 gram spinaq, 3 mollë jeshile organike, 2 tufa me majdanoz, 1 kastravec dhe 2 gota ujë mineral. Përzierni të gjithë përbërësit së bashku derisa të merrni një pije. Pijeni para mëngjesit për të pastruar zorrën e trashë, për të lehtësuar kapsllëkun dhe për të ulur fryrjen e barkut.

Leave a Reply