Bima që mbron traktin urinar

0
165

Bima shëruese (lat. Arctostaphilos uva ursi), që ndryshe njihet edhe si veshi i arushës, është shumë shëruese dhe ndikon mirë në traktin urinar, shëron infeksionet në veshka të shkaktuara nga baktere të ndryshme.

Madje edhe mjekët e sugjerojnë në kombinim me antibiotikët, për shkak të eliminimit të infeksioneve urinare.

Konsiderohet se shëron edhe prostatën e rritur, si dhe diabetin dhe diarrenë. Çaji përgatitet ku në gotë vendosni dy qeska të kësaj bime e më pas e përzieni me ujë të vluar. Gotën e mbuloni e më pas e lini të qëndrojë gjysmë ore, e zëvendësoni në gotën tjetër dhe e konsumoni.

Leave a Reply