Qytetarët ‘masakrojnë’ Ilir Metën, e nxjerrin ‘zbuluar’: Do ta mbash peng akoma. Po nuk u fute ti në burg nuk ka…

0
46

Në një postim në rrjetet sociale, Presidenti Meta u ka bërë thirrje palëve politike që të reflektojnë, për të mirën e vendin në rrugën drejt Europës.

Meta shkruan:

Shqipëria ka nevojë për reflektim dhe përgjegjësi maksimale nga të gjithë aktorët politikë!
Të mos humbasim këtë moment historik për të hedhur një hap përpara drejt Europës.
Të bëjmë çdo përpjekje për mos-shkëputjen nga përparimi i fqinjit tonë Maqedonisë së Veriut.
Çelja sa më parë e negociatave të anëtarësimit detyrim historik për të gjithë ata që duan Shqipërinë si Europa!

Kaq ka mjaftuar që qytetarët ti kthehen ashpër presidentit Meta duke e ‘kryqëzuar’. Ata shprehen se fajtorë për këtë gjendje të Shqipërisë janë politikanët.

Një nga ata i shkruan presidentit, se pa u arrestuar ai nuk do të hymë kurrë në BE.

Leave a Reply