Ide takimi për çiftet e reja për Shën Valentin

0
24

Takimet mund të jetë një presion i madh kur ka edhe pushime të përziera.

Kështu që me festën afër, ju mund të pyesni se si të festoni, veçanërisht nëse sapo keni filluar të dilni me dikë. Për fat të mirë, ka shumë ide për datën e Shën Valentinit për çifte të reja që janë argëtuese, të lehta dhe kurrë të vështira.

“Për një çift të ri që vjen në Ditën e Shën Valentinit, mund të jetë një kohë konfuze”, tha James Preece, një trajner takimesh. “Ju nuk doni të bëni gjeste të tepruara, në rast se ata nuk bëjnë të njëjtë gjë. Nga ana tjetër, ju e dini që duhet të bëni diçka për të shënuar ditën”.

Atëherë, sigurisht, ekziston edhe pandemia, që do të thotë se shumica e ideve tradicionale të natës do të mbyllen.

Pra, me gjithë atë në mendje, ua sjellim shtatë ide për takimin e Shën Valentinit për çiftet e reja që do të jenë si duhet për këtë fazë të marrëdhënies tuaj:

Maratonë filmi

Një ditë e Shën Valentinit e turbullt ofron arsyetimin e përsosur për tu qetësuar me një partner të ri dhe për të pasur një maratonë filmi romantik. Pavarësisht nëse zgjidhni diçka romantike – apo diçka të frikshme që të keni një justifikim për t’u ulur shumë afër – bëni gati disa kokoshka dhe kënaquni teksa kaloni natën së bashku.

Luani lojëra

Nëse ju merr malli për pak aktivitete, krijoni një natë tuajën të lojërave. Ju do të mësoni për njëri-tjetrin ndërsa luani. Oh, dhe do të jetë shumë argëtuese – veçanërisht nëse përfshini një lloj rregulli “heqja e veshjeve”.

Lexoni me zë të lartë me njëri-tjetrin

Jeni adhurues të letërsisë? Atëherë “bëje partnerin tënd të qetë dhe lexo me radhë një histori”, thotë Preece. “Nuk ka rëndësi se çfarë është – mund të jetë një përrallë ose komedi. Thjesht iu jep mundësinë të kaloni kohë duke pushuar dhe duke shijuar shoqërinë e njëri-tjetrit, ndërsa sigurohemi që ata të ndihen të veçantë”.

Bëni një festë më ndryshe

Nëse ndihet shumë shpejt për të festuar së bashku, një festë jo tipike pa bërë shumë presion mbi veten tuaj mund të jetë zgjidhja e duhur. Dekoroni apartamentin tuaj me zemra të zeza, vishuni në të zeza dhe as mos mendoni të thoni “Të dua”.

Piqni biskota në formë zemre

Kur keni dyshime, nxirrni sheqerin dhe filloni të piqni së bashku. Zgjidhni forma dashurie të lezetshme.

Shkoni në patinazh mbi akull ose shëtitje me sajë

“Takimet me presion të ulët krijojnë një Shën Valentin me presion të ulët”, thotë Susan Winter, një eksperte marrëdhënieje. Pra, nëse ndiheni të mbingarkuar nga mendimi i kartolinave, luleve dhe dhuratave të zbukuruara, shkoni për diçka eksperimentale, si patinazhi në akull.

Gatuaj një darkë të zbukuruar

Tani që është shumë ftohtë, në shumë zona, merr përsipër të gatuash një vakt në shtëpi.

Ju dhe partneri/ja mund të porosisni ose mund të shikoni një video ilustruese në internet dhe të provoni dorën tuaj në gatim. Thjesht mos harroni të ndizni qirinj, në mënyrë që gjithçka të ndjehet romantike.

Leave a Reply