Nuk respektuan rregullat e lëvizjes – policia arreston 21 persona në Prizren

0
381
Foto: Ilustrim

Në 24-orët e fundit në Kosovë, Policia ka arrestuar 34 persona për shkak se nuk kanë respektuar dispozitat shëndetësore gjatë pandemisë së coronavirusit.

Policia ka njoftuar se në Prizren janë arrestuar Prizren 21 persona, në Prishtinë dhe Pejë nga 5 persona, në Gjilan 2, në Mitrovicë të jugut 1, përcjell Telegrafi.

Ndryshe, nga data 15 prill kanë hyrë në fuqi masat e reja të qarkullimit, qytetarëve u lejohet të dalin vetëm 90 minuta brenda 24-orëve.

Leave a Reply