Në vitin 1998 – 1999 ishte në UÇK, Arsim Berisha sot është zëvendësministër i shëndetësisë në qeverinë e Kurtit

0
161

Arsim Berisha është mjek me profesion, ndërsa aktualisht mbanë pozitën e zëvendësministrit të shëndetësisë në Qeverinë e Republikës së Kosovës.

Ai njihet për kontributin e tij të madh në fushën e shëndetësisë, veçmas për transformimin e shëndetësisë në qeverinë lokale në Prizren të udhëhequr nga Mytaher Haskuka. Berisha, është duke u treguar shumë i suksesshëm edhe në pozitën e zëvendësministrit në qeverinë e drejtuar nga Albin Kurti.

Për ata që nuk e njohin, Berisha ishte pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i cili e kishte bashkëluftëtarë Dëshmorin e Kombit, Sherif Jonuzi, i rënë në luftën e UÇPMB-së.

04 Online ka siguruar edhe shumë fotografi të zëvendësministrit të shëndetësisë për kohën kur ai ishte i angazhuar në UÇK, por ato do ti publikojmë në një shkrim me dimension tjetër./04 Online

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm
Mund të jetë një imazh i një ose më shumë persona, mjekër dhe syze

Leave a Reply