Ndahet nga jeta zyrtari i Nismës Socialdemokrate në Prizren, Nysret Durmishi

0
470

Është ndarë nga jeta në moshën 52 vjeçare njëri nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të Zafir Berishës, Nysret Durmishi.

Durmishi, ishte pjesë e Nismës Socialdemokrate dhe punonjës në Komunën e Prizrenit. Lajmin e kanë dhënë familjarët, ndërsa Berisha e ka vlerësuar lartë kontributin e tij për çështje kombëtare.

Postimi i plotë i Berishës:

Prehu ne paqe miku im Nysret Durmishi
Ngushellime familjes Durmishi dhe miqeve te vertet, per humbjen e njeriut me human dhe me zemer me te madhe qe kame njohur deri me sot, njeriu i cili ishte ure per te gjithe ata qe kishin nevoj!
Do te mbetesh ne mesin e miqeve sa te jemi gjalle, njeriu i cili i perballove shume sfidave por qe nuk u nenshtrove asnjeher.

Leave a Reply