Ndahet nga jeta ish portieri i Lirisë, Xhelal Haziraj

0
168

Xhelal Haziraj, ish portieri i Lirisë ka ndërruar jetë të hënën në Gjermani, në moshën 66-të vjeçare, njoftojnë familjarë të tij si dhe klubi prizrenas.

I ndjeri në rininë e hershme ka qenë pjesë e Progres- exportit, për të kaluar te Liria në vitet 80-ta.
KF Liria dhe opinioni sportëdashës do ta kujtojnë me respekt Xhelalin për karrierën që pati ndër vite.

KF Liria shprehë ngushëllimet më të thella për familjen dhe të afërmit e të ndjerit.
Varrimi tij bëhet sot (e marte) në Varrezat e qytetit në Prizren në ora 14.00.
Ai, nga vitet 90-ta kishte jetuar bashkë me familje në Gjermani.

Leave a Reply