Mielli i misrit ushqen fytyrën e lodhur

0
28

Në dukjen e mirë të fytyrës ndikojnë shumë faktorë, e më e rëndësishmja është ta ushqeni dhe të kujdeseni për të. Shkaku i vlerave të saja ushqyese, mielli i misrit ju vjen në ndihmë. Maska për fytyrë, është mënyra më e lehtë që fytyrës suaj t’ia ktheni shkëlqimin e humbur.

Nëse nuk e keni ditur, në 100 gr miell misri gjenden: rreth 77 për qind karbohidrate, rreth 3 për qind yndyra, rreth 10 për qind proteina

Përbërësit: rreth 2 lugë miell misri, rreth 3 lugë mjaltë dhe të kuqtë e vezës.

Përgatitja: Përzieni përbërësit në një enë për të fituar një maskë homogjene. E vendosni në fytyrë dhe e lini të veprojë për 10 minuta. Fytyrën e shpëlani me ujë të vakët.

Leave a Reply