Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi

0
17

Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!

Përveç kirurgji plastike, edhe  përzierja e mëposhtme e përbërësve natyralë do t’ju ndihmojë në qëllimin tuaj. Do të dukeni shumë më të rinj se sa keni imagjinuar ndonjëherë!

Kjo maskë natyrale e fytyrës përmban vetëm tre përbërës: 1.2 lugë çaji vaj kokosit, 1 Veza e bardhë, ½ lugë çaji lëng limoni.

Udhëzime: Hidheni vezën në një tas, ndani të bardhën e vezës nga e verdha e saj, dhe përzijeni me një pirun derisa të shkrihet, shkruan living. Pastaj, shtoni lëng limoni dhe vaj kokosit dhe përzieni mirë. Kjo është e gjitha!

Pastaj, lani fytyrën mirë me ujë të vakët dhe sapun, mbajeni atë të thatë me një peshqir, dhe aplikoni maskën. Përdorni gishtat dhe lehtësisht masazhoni fytyrën në lëvizje rrethore.

Leave a Reply