Maska që ju duhet gjatë dimrit ka vetëm tre përbërës

0
15

Dimri është stina në të cilën problemet  e lëkurës shtohen. I ftohti është një ndër shkaktarët kryesorë të këtyre problemeve, ndaj për t’ju ardhur në ndihmë po ju japim recetën e një maske që do t’ju dhurojë lëkurë të mëndafshtë deri në verë.

Çfarë ju duhet? Vazelinë

Vaj esencial

Aloe vera

Si ta bëni?

Në një enë të pastër filloni të shkrini vazelinën deri sa të marrë trajtën një lëngu. Në të shtoni dy lugë çaji nga pasta e aloe verës dhe përbërësit trazojini mirë deri sa të përftoni një masë të njëtrajtshme. Në fund shtoni vajin esencial, që mund të jetë thjesht i preferuari juaj.

Vazelina do ta ndihmojë lëkurën të qëndrojë e butë dhe shumë e hidratuar gjatë këtyre ditëve të ftohta. Ndërsa aloe vera është ajo që do të bëjë ripërtëritje e saj. Vaji esencial do t’i japë përbërjes aromë të mirë dhe kaq.

Provojeni dhe na falenderoni më vonë!

Leave a Reply