Lyoni bën goditjen e madhe, blen mesfushorin e Lille

0
40

Lyoni me Silvinho në stol dhe Juninho si drejtor sportiv do të ketë një vëmendje më të madhe ndaj lojtarëve brazilianë.

Pas talentit Jean Lucas nga Flamengo drejtuesit e klubit kanë arritur pothuajse akordin me Lille për Thiago Mendes i cili do t’i kushtojë klubit 25 milionë euro. 27-vjeçari ishte një nga mesfushorët më të mirë sezonin e kaluar në kampionatin francez dhe fakti që në stol është braziliani Silvinho ndikoi në përshpejtimin e bisedimeve për arritjen e marrëveshjes./SS

Leave a Reply