Lauren Sanchez zbarkon me helikopter në jahtin e miliarderit Jeff Bezos në Sardenjë

0
229

Lauren Sanchez po tregon aftësitë e saj si pilote.

E fejuara e miliarderit të Amazon, Jeff Bezos u pa duke ulur një helikopter në jahtin e burrit të saj të ardhshëm të mërkurën në Sardenjë, Itali.

Një dëshmitar okular tha se Sanchez bëri “tre ose katër” përpjekje për t’u ulur në bordin e anijes mbështetëse prej 100 milionë dollarësh të Bezos, Abeona, përpara se ajo të rezultonte e suksesshme.

Foto: Backgrid

Ish-gazetarja, e cila është trajnuar për t’u bërë pilot për më shumë se një vit dhe zotëron një kompani filmimi ajror të quajtur Black Ops Aviation – përfundimisht e ndaloi helikopterin.

Koru, superjahti 500 milionë dollarësh i Bezosit, i cili përmban një figurë prej druri ka qenë biseda e qytetit pasi dyshja kanë kaluar kohë në ishull që nga maji.

Foto: Backgrid

Ndërkohë, anija mbështetëse mban ekuipazhin, si dhe ato që New York Times i përshkroi si “lodra”, duke përfshirë”, supermakina, hidroavione, motoçikleta, varka më të vogla, pajisje skuba, nëndetëse personale dhe madje edhe helikopterë që mund të sjellin skafistët e kënaqësisë në një udhëtim”.

Zbarkimi i Sanchez vjen një muaj pasi Page Six zbuloi ekskluzivisht se CEO i Amazon ia propozoi Sanchezit me një unazë fejese 20 karatësh pas pesë vitesh romancë.

Foto: Backgrid

Bezos, 59 vjeç, dhe Sanchez, 53 vjeç, u shfaqën në qarkun e festave të mbushura me yje në jug të Francës menjëherë pasi u fejuan për të festuar.

Unaza e madhe me diamant vlerësohet të vlejë 2.5 milionë dollarë dhe ajo nuk ka turpëruar ta shfaqë atë.

Foto: Backgrid

Lajmi u përhap se dyshja ishin në lidhje në vitin 2019, megjithatë ata tentuan të ishin sa më privat derisa u finalizua divorci i tij nga gruaja prej 25 vitesh, MacKenzie Scott.

Sanchez, e cila ka udhëtuar nëpër botë me Bezos gjatë viteve të fundit, ka folur për burrin e saj të ardhshëm në shumë raste.

“Ai është shumë i lumtur, më frymëzon çdo ditë, më bën njeri më të mirë çdo ditë; ai është njeriu më i dashur që njoh”, tha ajo gjatë një interviste në janar me WSJ Magazine.

Foto: SplashNews

Sanchez ndan dy fëmijë me manjatin e talenteve të Hollywoodit, Patrick Whitesell: vajzën Ella, 15 vjeç dhe djalin Evan, 16 vjeç.

Ajo është gjithashtu nënë e djalit 22-vjeçar Nikko me ish-lojtarin e NFL, Tony Gonzalez.

Bezos, nga ana e tij, ka katër fëmijë me Scott, 53 vjeç. /Telegrafi/

Leave a Reply