Largojini thinjat në flokë dhe rikthejeni ngjyrën natyrale, me vetëm një kapsulë!

0
41

Thinjat e flokëve shpeshherë viejnë si rezultat i moshës, mirëpo në raste të rralla, tek disa njerëz, mund të vërehët edhe në moshë më të hershme.

Kjo ndodh si shkak i ndalimit të prodhimit të pigmentit nga qelizat, sipas studimeve.

Megjithatë, në mjekësinë popullore, ekziston një kurë natyrale për largimin e thinjave në flokë dhe rikthimin e ngjyrës natyrale.

Kjo arrihet përmes një kapsule, me të cilën përgatisim një maskë nga vetëm dy përbërës.

PËRBËRËSIT:
  • Xhel i Aloe Veras
  • Kapsulë e Vitaminës E ‘Evion 400’

Në një tas të pastër, hidhni dy lugë xhel të aloe veras. Merrni një kapsulë të vitaminës E dhe qiteni vajin e saj në tas. Përzieni mirë për 10 minuta, derisa të fitoni një krem homogjen.

Aplikojeni këtë krem mbi të gjithë kokën për 4-5 minuta, pastaj lëreni për një natë. Lajini flokët në ditën tjetër.

Aloe vera përmban diçka të quajtur enzima proteolitike, e cila riparon qelizat e vdekura të lëkurës në lëkurën e kokës.

Ajo gjithashtu vepron si një kondicioner dhe iu jep butësi flokëve si dhe shkëlqim të njëjtën kohë.

Njëkohësisht, promovon rritjen e flokëve, parandalon kruarje në lëkurën e kokës dhe zvogëlon zbokthin.

Leave a Reply