Ziadin Hoxha ftohet nga Gjykata Speciale

0
77

Ish-luftëtari i UÇK-së, Ziadin Hoxha, është ftuar nga Gjykata Speciale.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati.

Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se Hoxha ishte luftëtar i shquar i luftës dhe se “si të gjithë luftëtarët e UÇK-së do të dalë i pafajshëm dhe faqebardhë”. 

Leave a Reply