Zafir Berisha: Zgjedhja e Glaukut krytar i Kuvendit tregon papjekurin politike të VV!

0
111

Ish-deputeti i Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha, është shprehur i bindur se LVV-ja është duke punuar që Kosovën ta shtyjë drejt një krize institucionale.

Berisha këtë vlerësim e ka dhënë pas zgjedhjes të Glauk Konjufcës në krye të Kuvendit të Kosovës.

“Skenari për ta shty Kosovën drejtë njē krize institucionale, me gjasë është i “planifikuar” në takimin e para disa ditëve në lagjen Bregu Djellit, Thaqi-Kurti!
Me atë që ndodhi sot në Kuvend, Kosova edhe njē hapë drejtë zgjedhjeve te reja!!!
Hapi tjetër: Albini do të votohet për kryeministër me më shumë se 100 vota, vetëm e vëtëm për me u bindën qytetari se çfarë mashtruesi (legeni) është dhe pas 3 muajve shkonë n’shpi!”, thuhet në reagimin e Zafir Berishës./04 Online

Leave a Reply