Zafir Berisha merr mbështetje të madhe në Jeshkovë

0
266

Kandidati për deputet nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha ka takuar mbështetësit e tij në fshatin Jeshkovë të Prizrenit.

“Në Jeshkovën e shumë betejave pēr liri!
Sot bashkë me miq e bashkëluftetar dhe familjar të dëshmorëve të UÇK-së në fshatin e vegël por të shumë betejave për liri u dakordim për mobilizim si dikur, për betejën politike të 14 shkurtit.
Dje ishim bashkë në betejat për lirin dhe shtetin e Kosovës, sot është mëse e nevojshme që të jemi bashkë për ruajtjen e shtetit dhe liris e cila po kërcënohet nga mbeturinat e regjimit të Serbis të cilat kan gjetur streh në sektin e LVV dhe te “azilanti” i PDK!
Kosova që nga paslufta asnjëher nuk ka pasur nevoj më shumë se në këto zgjedhje të mbeshteten njerzit që jan të dëshmuar për arsye të sfidave të mëdha që ka para vetit, dhe këta njerz të dëshmuar e keni ne listën e Nisma Socialdemokrate!”, ka thënë Berisha./04 Online

Imazhi mund të përmbajë: 6 njerëz, njerëz të ulur dhe E brendshme

Leave a Reply