Zafir Berisha: Erdhi DITA me pa hipokrizin e Albinit dhe VV…

0
120

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha akuzon kandidatin për kryeministër të Kosovës, Albin Kurtin, se po tregohet hipokrit në raport me votat e ardhura nga Serbia.

Sipas tij, VV po tenton të grabisë mandate me  votat e kontrabanduara nga Serbia.

Postimi në Facebook

DEMOKRACIA NË RREZIK!!!

Ata që ishin në gjendje që ta kallnin Kosovën në emër të ligjit, të drejtësisë e të patriotizmit, sot po ata janë ngritur kundër sundimit të ligjit e ne mbrojtje të votave të kontrabanduara nga Serbia.

Ky është sinjali i parë, shumë i keq se në Kosovë është rezikuar liria, pavarësia e demokracia.
DEMOKRACIA DHE SUNDIMI I LIGJIT NË ASNJË VEND DHE AS NË KOSOVË, nuk mund të ndodhë nga ata që luftojnë per të grabitur vullnetin e sovranit me vota të kontrabanduara nga Serbia.

LVV-ja, duhet ti tregoi opinionit, sa vota u kanë humbur kandidatëve te saj nga ato vota të kontrabanduara?
Pse ajo po i mbron votat e kontrabanduara e të paligjshme të ardhura nga Serbia?

Mos vallë ajo po dëshiron me vota të kontrabanduara ta grabisë të qeverisurit në Kosovë?

Pse kjo parti që nuk i donte mallrat e ardhura nga Serbia, po i dëshiron kaq shumë votat e kontrabanduara nga ajo?

Këtë sqarim

Leave a Reply