Vjehrri e burri e bëjnë për spital një grua në Prizren

0
95
Foto: Ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Prizren, pasi që të njejtit kanë ushtruar dhunë fizike ndaj një gruaje, duke e bërë për spital, raporton Express.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka njoftuar se personat që kanë ushtruar dhunë janë vjehrri dhe bashkëshorti dhe se viktima ka pranuar tretman mjekësor në Spitalin e Prizrenit.

“Prizren 09.07.2020-18:40. Janë arrestuar dy te dyshuar meshkuj kosovarë (babë e djalë) vjehri dhe bashkshorti, pasi që të njëjtit kanë ushtruar dhunë fizike ndaj viktimes femer kosovare, e njëjta ka pranuar tretman mjeksor në Spitalin e Prizrenit. Me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje”, thuhet në raport.

Leave a Reply