Veseli në Landovicë: Vepra e dëshmorëve burim frymëzimi (FOTO)

0
59

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka bërë homazhe   në varrezat e dëshmorëve në Landovicë, në përkujtim të 21 vjetorit të Epopesë së Vërrinit dhe rënies së heroit Xhevat Berisha.

“Lirinë dhe pavarësinë i kemi arritur falë sakrificës sublime të luftëtarëve të lirisë, që dhanë gjithçka për atdheun tonë. Vepra e tyre do të shërbejë përherë si pishtar ndriçues në rrugëtimin e brezave të rinj dhe si burim frymëzimi në përpjekjet tona për të ndërtuar një të ardhme më të mirë në Kosovë”, ka shkruar Veseli në faqen e tij në Facebook.

Fotografia e Kadri Veseli
Fotografia e Kadri Veseli

Leave a Reply