Vdes njëri prej komandantëve të UÇK-së,Shpejtim Hazrolli

0
64

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Qeverinë Hoti, Vesel Krasniqi, ka bërë të ditur se ka ndërruar jetë ish-luftëtari i UCK-së, Shpejtim Hazrolli.

Hazrolli rrjedhë nga një familje atëdhetare, ishte Komandant i UÇK-së

Postimi i plotë:

I trishtë lajmi për vdekjen e parakohshme të bashkluftëtarit, bashkvendasit dhe shokut ton, Shpejtim Hazrolli.

Komandant Shpejtimi rrjedhë nga një familje atëdhetare, ishte Komandant i UÇK-së, u shqua me trimërinë e tij dhe veprimtarin e tij për çështjen kombëtare.

I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Hazrolli, bashkluftëtarëve, miqëve dhe gjithë atyre që e kanë njohur Shpejtimin.

Lavdi jetës dhe veprës suaj Komandant !

VK

Leave a Reply