Vdes një person që bëri aksident dy ditë më parë në Prizren

0
99

Ka ndërruar jetë njëri nga personat që ishte pjesë e aksidentit rrugën “Besim Shala” në Prizren.

Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar Shaban Osmanollaj. Ai vdiq në mëngjesin e sotëm.

Në raportin e Policisë së Kosovës thuhet që aksidenti ka ndodhur mes dy veturave.

“Rr. Besim Shala, Prizren (NN) 13.01.2021 – 19:15. Ka ndodhur aksident trafiku në mes dy veturave civile. Si pasoj, lëndime të rënda kanë pësuar dy vozitësit meshkuj kosovar dhe lëndime të lehta një pasagjer mashkull kosovar (i cili është liruar pas tretmanit). Njëri nga të lënduarit rëndë është dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm, ndërsa tjetri është dërguar në Spitalin e Prizrenit. Rasti është duke u hetuar“, thuhet në njoftimin e PK-së për aksidentin”, thuhej në raportin e Policisë së Kosovës./Indeksonline

Leave a Reply