Thaçi pas vdekjes së Avni Mulës: Lamtumirë nderi i kombit

0
31

Thaçi pas vdekjes së Avni Mulës: Lamtumirë nderi i kombit Presidenti Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime pas vdekjes së artistit shqiptar, Avni Mulës.

Vdekja e kompozitorit të shquar shqiptar, Artistit të Popullit, Avni Mula, është humbje madhe e kulturës kombëtare, familjes dhe miqve të tij, ka shkruar Presidenti në rrjetin social Facebook.

“Brenda një periudhe të gjatë jetësore, Avni Mula kontribuoi në shumë fusha të artit muzikor, duke lënë pas një trashëgimi të pasur dhe elitare. Lamtumirë maestro, lamtumirë Nderi i Kombit”, ka shkruar i pari i shtetit.

Leave a Reply