Sulmohen fizikisht tre policë në Prizren

0
49
Foto: Arkiva - Ilustrim

Ditën e djeshme janë arrestuar dy persona në Prizren pasi kanë sulmuar fizkisht tre zyrtarë policorë.Si pasojë tre zyrtarët policorë kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë marr tretman mjekësor.

bredhi

Pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Rr. Balzaku, Prizren 08.04.2021 – 14:58. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që të njëjtit i kanë sulmuar fizikisht tre zyrtar policorë. Si pasojë tre zyrtarët policorë kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë marr tretman mjekësor, gjithashtu edhe të dyshuarit kanë pranuar tretman mjekësor dhe të njëjtit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje. Rasti vazhdon të hetohet.

Leave a Reply