Sot nis viti i ri shkollor

0
47

Në të gjitha shkollat e Kosovës sot fillon viti i ri shkollor 2019-2020.

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka njoftuar se janë bërë të gjitha përgatitjet e duhura për fillimin e vitit të ri shkollor.

Me këtë rast, nga ora 10:00, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, merr pjesë në inaugurimin e shkollës fillore në fshatin Tërnj të Suharekës.

Po në këtë qytet, duke nisur nga ora 10:00, ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, do të vizitojë shkollën fillore “Vaso Pashë Shkodrani” në Leshan.

Leave a Reply