Shqiptarët e Kosovës nuk pyesin për koronavirus, dynden drejt Shqipërisë: S’kemi frikë nga korona!

0
152

Prej oreve te para të mëngjesit të sotëm, në pikën kufitare të Morinit ka patur fluks automjetesh që i drejtohen bregdetit shqiptar.

Udhëtarët shprehen se nuk kanë frikë nga virusi. Numri i shtetasve kosovarë që janë futur në këtë pikë është 6000.

Policia Kufitare po punon me të gjitha kapacitetet dhe me procedura të përshpejtuara që udhëtarët mos të presin shumë në kufi.

Leave a Reply