Rraqi: Tani edhe WooCommerce e njeh Kosovën!

0
417

Ditë më parë i riu nga Suhareka, Ylli Rraqi ka bërë kërkesë në WooComemerce për ndarjen e Kosovës nga Serbia.

Kjo platformë njihet si më e madhja në botë për shitje online. E si rrjedhojë, Rraqi ka konfirmuar se sapo ka marrë njoftimin se kërkesa e tij është aprovuar, ndërsa blerësit tani e tutje do të kenë mundësinë të zgjedhin shtetin e Kosovës kur dëshirojnë të blejnë online.

“Sot kam marrë konfirmimin nga WooCommerce(platforma më e madhe në botë për shitje online) se kërkesa ime për ndarjen e Kosovës nga Serbia dhe largimi i shkrimit KosovoMetohija në këtë aplikacion është aprovuar.Tani të gjithë ju që bleni online do të keni mundësinë që shtetin ta zgjedhni Kosovë dhe jo ndryshe”, ka thënë Rraqi./04 Online

May be an image of text that says 'Country/ State Postcode ZIP Serbia Serbia-Kosovo-Metohija Kosovo-Metohija ? General options Selling location(s) Sell to specific countries Sell to specific countries Choose countries regions... Select all Select none'
May be an image of text that says 'Country State Kosovo Postcode/ ZIP 23000 General options Selling location(s) Sell to specific countries Sell to specific countries Kosovo Select all Select none'

Leave a Reply