Rikthehet bora, parashikimi i motit për javën e dytë të marsit

0
64

Java e dytë e muajit mars do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Parashihen reshje në formë shiu dhe bore, në viset e ulëta dhe mesatare, ndërsa në viset e larta mbi 1000 m, parashihen reshje bore.

Reshje shiu dhe bore parashihet ditën e martë, të mërkurën dhe në fundjavë.

Leave a Reply