Publikohet ftesa e presidentit Thaçi për Albin Kurtin, ja kur pritet të mbahet takimi (DOKUMENT)

0
71

Presidenti Hashim Thaçi i ka bërë ftesë kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të takohen sot në orën 13:30 në objektin e presidencës.

Aty pritet që Thaçi ta mandatojë Kurtin për kryeministër të Kosovës dhe formimin e kabinetit qeveritar, shkruan Indeksonline.

Leave a Reply