Prizreni nderon 20 veterane gra të UÇK-së

0
62

Prizreni sivjet ka përzgjedhë nderimin e veteraneve gra që kanë kontribuar në Luftën Çlirimtare të Kosovës

Bahrije Shipkovica- Berisha është një nga 20 veteranet e UÇK-së që është nderuar me mirënjohje nga kryetari i veteranëve Selim Berisha.

Në këtë ceremoni ka marrë pjesë dhe kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka.

Leave a Reply