Prizren: Zyra e VV-së nuk i nxë aktivistët dhe qytetarët, tubimi mbahet në shtëpi (FOTO)

0
80

Sot në lagjen Kurillë të Prizrenit u hap edhe zyrtarisht zyra e parë e Lëvizjes Vetëvendosje. Aty Albin Kurti me bashkëpartiakët e tij u prit nga kryetari i kësaj pike dhe aktivistë e qytetarë.

Meqë vendi ishte i ngushtë dhe nuk i zinte të gjithë, tubimin e mbajtën tek shtëpia e kryetarit të kësaj zyreje. Pjesë e kësaj agjende është edhe kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, njofton Klan Kosova.

Ndryshe, ecjen në këmbë Kurti e ka bere nga shtëpia e kulturës nëpër qendrën e qytetit, ndërsa  pjesën tjetër të rrugës e bëri me veturë drejt Kurillës.

Leave a Reply